Відновити вдалося ще не всі сайти, що постраждали від хакерів, – Держспецзв’язку

1

Про це повідомив голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України Юрій Щиголь, інформує Цензор.НЕТ.

Щиголь, зокрема, зазначив, що від атаки хакерів постраждали майже 70 сайтів центральних і регіональних органів влади.

Крім того, зазначив він, частину сайтів, зокрема портал "Дія", відключено разом з адміністраторами, щоб унеможливити поширення атаки на інші ресурси.

"Наші фахівці разом із колегами з інших служб досліджують цей інцидент та збирають докази. Зараз ми збираємо цифрові докази, аналізуємо логфайли, щоб зрозуміти весь ланцюжок реалізації цієї атаки", – повідомив Щиголь.

Читайте: "Ми готові відповісти", – Єрмак про кібератаку на урядові сайти України

За його словами, наразі не виявлено жодних загроз для даних про громадян, оскільки такі дані зберігаються не на сайтах, а у відповідних реєстрах. Доступ до них здійснюється через спеціальну захищену систему обміну даними між реєстрами "Трембіта".

"І ще одне: ми не залишаємось наодинці з ворогом, який використовує фактично необмежені ресурси для агресії проти нашої держави у кібепросторі. Ситуацію добре бачать і розуміють наші європейські та американські партнери, які запропонували нам свою допомогу", – додав Щиголь.

Голова Держспецзв'язку також повідомив, що спостерігається постійне зростання кількості кіберінцидентів та кібератак на 10-12% за квартал.

Також читайте: Якщо буде доведено, що за кібератаками стоїть РФ, то це стане критерієм для ініціювання санкцій, – посол США при НАТО Сміт

Раніше Служба безпеки України повідомила, що в ніч із 13 на 14 січня відбулася хакерська атака на низку урядових сайтів, зокрема МЗС, Міносвіти та ін. На головній сторінці цих сайтів було розміщено повідомлення провокаційного характеру. Водночас контент сайтів не було змінено, а витоку персональних даних, за наявною інформацією, не відбулося.