В МЗС Польщі відреагували на кібератаки проти України

Міністерство закордонних справ Польщі заявило про занепокоєння у зв’язку з кібератакою проти сайтів українських державних установ.

У відомстві засудили будь-яку діяльність, що поширює дезінформацію і порушує роботу державних інституцій, заявив 14 січня речник МЗС Польщі Лукаш Ясіна.

“Ми стурбовані інформацією про кібератаку на сайти українського уряду, зокрема на сайт МЗС. Ми рішуче засуджуємо будь-яку діяльність, яка має наслідком поширення дезінформації та порушення функціонування державних інституцій”, – написав він у Twitter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За хакерськими атаками стоїть Кремль – генерал СБУ назвав мету ворога

Торік 10 червня хакери зламали приватну електронну пошту глави канцелярії польського прем’єра Міхала Дворчика та його дружини. Злочинці також дістали доступ до їхніх акаунтів у соцмережах. Дворчик тоді заявив, що йдеться про ймовірну атаку з боку РФ чи Білорусі.

У Євросоюзі засудили кібератаки на українські урядові сайти. Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель сказав, що комітет ЄС із питань політики й безпеки й кіберпідрозділи обговорять допомогу Києву.

Сайт Міністерства освіти й науки України у ніч проти 14 січня атакували першим. На порталі розмістили погрозливі повідомлення українською, російською та польською мовами. На вході на сторінку на чорному тлі з’явилися перекреслені знаки з гербом, прапором і мапою України, а також картинка свині. Також злочинці оприлюднили текст із твердженням, що всі особисті дані українців нібито завантажені до загальної мережі.