Україна готується відповісти на кібератаку на держсайти

В Офісі президента заявили про готовність відповісти на кібератаки. Сьогодні, 14 січня, відбулася масштабна атака на державні органи.

Про це сказав глава Офісу президента Андрія Єрмака на конференції Atlantic Council.

Єрмак уточнив, що вже 90% усіх державних сайтів відновили свою роботу. У той же час українська розвідка і СБУ зараз аналізуються ситуацію і вже мають певні думки щодо того, хто саме стоїть за кібератакою.

Також Україна співпрацює з міжнародними партнерами з питань кібербезпеки, у тому числі з Британією та США.

«Звичайно, ми абсолютно готові відповісти на ці атаки і продовжити співпрацю з нашими партнерами для забезпечення захисту», — заявив Єрмак.

Керівник Офісу президента додав, що кібератаки були одними з потенційних факторів дестабілізації в Україні, але жодна стратегічна інфраструктура не постраждала через надійний захист.

Хакерська атака на сайти українських органів влади в ніч проти 14 січня виявилася найпотужнішою в країні за останні 4 роки.

Результати дослідження Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки показують, що атаку на урядові сайти було здійснено Російською Федерацією.

Верховний представник Європейського союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що комітет ЄС з питань політики та безпеки, а також кіберпідрозділи зустрінуться, щоб обговорити, як відреагувати та допомогти Києву після кібератак на урядові сайти.

МЗС Польщі висловило стурбованість і засудило кібератаку на Україну. Шахрайські дії було зафіксовано сьогодні вночі.

Північноатлантичний альянс (НАТО) та Україна найближчими днями підпишуть угоду про посилення кіберспівпраці. Це дасть Києву доступ до західної платформи обміну інформацією про шкідливі програми.

Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас засудила кібератаку до сайтів українських держустанов. Країна вже почала допомагати нашій державі з ліквідацією наслідків та посиленням кіберзахисту.