У США розробили новий проект санкцій проти РФ за вторгнення в Україну

Член комітету із закордонних справ Сенату Конгресу США, республіканець від штату Флорида Марко Рубіо в п’ятницю представив свій проект санкцій проти Росії у разі вторгнення в Україну.

Про це повідомила прес-служба законодавця, повідомляє РИА Новости.

Згідно з текстом законопроекту, у разі вторгнення в Україну, обмеження торкнуться російського президента Владіміра Путіна, прем’єр-міністра Міхаіла Мішустіна, міністра оборони Сергєя Шойгу, а також російського доступу до міжнародної міжбанківської системи SWIFT.

Рубіо пропонує зобов’язати розвідку кожні 20 днів звітувати конгресу про те, чи порушила РФ територіальну цілісність України, а якщо таке станеться, то впродовж 10 днів запровадити санкції проти російського керівництва – прем’єр-міністра, глави міноборони й особисто Путіна – «заблокувати їхню власність та візи». Ці ж заходи пропонуються щодо російських бізнесменів, яких заторкнули санкції від 2017 року.

Іншим заходом пропонується «заборонити операції з російськими компаніями в енергетичному, фінансовому, видобувному та аерокосмічному секторах» і запровадити санкції проти SWIFT, якщо не буде припинене обслуговування російських банків, які потрапили під дію законопроекту, йдеться у повідомленні. Рубіо вимагає негайно запровадити санкції і проти «Північного потоку – 2».

Тим часом американські журналісти зазначають, що проект не буде винесений на окреме голосування, а найімовірніше, буде доданий до іншої санкційної ініціативи, що походить від сенатора-демократа Роберта Менендеса. Ініціативи багато в чому перегукуються, наприклад, обидва сенатори пропонують санкції проти російського керівництва й економічних інститутів, а також ставлять питання про припинення обслуговування установ системою SWIFT, що потрапили під санкції.

Рубіо пропонує запровадити санкції, «якщо РФ порушить територіальну цілісність України», Менендес – «для стримування російської агресії проти України».

Законопроект Менендеса підтримали демократи в Конгресі й адміністрація президента США.

Тим часом, санкційний проект сенатора-республіканця Теда Круза про санкції проти «Північного потоку – 2» напередодні не здобув необхідної підтримки законодавців і був відхилений.

У Держдепі розкритикували документ і повідомили, що він підірве «єдиний фронт» у Європі за зусиллями протидії агресивним діям РФ.