Естонія допоможе Україні після масштабної кібератаки

Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас засудила кібератаку на сайти українських держустанов. Країна вже почала допомагати нашій державі з ліквідацією наслідків та посиленням кіберзахисту.

Кібератаки викликають особливе занепокоєння у нинішній ситуації з безпекою, зазначила Кая Каллас у Twitter.

«Ми рішуче засуджуємо нещодавні кібератаки проти України, які викликають особливе занепокоєння в нинішній ситуації з безпекою. Тих, хто за цим стоїть, потрібно притягнути до відповідальності. Естонія допомагає Україні у зв’язку з цією атакою і в цілому з метою підвищення її можливостей у сфері кібербезпеки», – написала Каллас.

Хакерська атака на сайти українських органів влади в ніч проти 14 січня виявилася найпотужнішою в країні за останні 4 роки.

Результати дослідження Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки показують, що атаку на урядові сайти було здійснено Російською Федерацією.

Верховний представник Європейського союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що комітет ЄС з питань політики та безпеки, а також кіберпідрозділи зустрінуться, щоб обговорити, як відреагувати та допомогти Києву після кібератак на урядові сайти.

МЗС Польщі висловило стурбованість і засудило кібератаку на Україну. Шахрайські дії було зафіксовано сьогодні вночі.

Північноатлантичний альянс (НАТО) та Україна найближчими днями підпишуть угоду про посилення кіберспівпраці. Це дасть Києву доступ до західної платформи обміну інформацією про шкідливі програми.