Медичні маски роблять людей привабливішими – дослідження

Люди в медичних масках здаються іншим привабливішими.

Про це сказали дослідники з Університету Кардіффа, повідомляє The Guardian.

Раніше дослідження свідчили, що маски роблять людей менш привабливими. До пандемії вони асоціювалися із хворобою.

У часи коронавірусу ставлення змінилося.

“Наше дослідження свідчить, що обличчя вважаються найпривабливішими, коли вони закриті медичними масками. Можливо, це тому, що ми звикли до медичних працівників у синіх масках, а тепер асоціюємо їх із людьми, які займаються доглядом або медициною. Коли ми почуваємося вразливими, можемо вважати, що носіння медичних масок заспокоює, і тому краще ставимося до того, хто їх носить”, – каже співавтор дослідження зі школи психології Університету Кардіффа Майкл Льюїс.

Перший етап дослідження відбувся у лютому 2021 року. 43 жінки попросили оцінити за шкалою від 1 до 10 привабливість облич чоловіків без маски, чоловіків у звичайній масці з тканини, у синій медичній масці й чоловіків, що прикрили низ обличчя чорною книжкою.

Чоловіків у тканинній масці назвали привабливішими, ніж чоловіків без маски чи з книжкою. Людей в одноразових хірургічних масках визнали ще привабливішими.

На другому етапі науковці попросили групу чоловіків оцінювати фото жінок у масках. Льюїс сказав, що результати загалом однакові.

“Пандемія змінила нашу психологію в тому, як ми сприймаємо людей в масках. Коли ми бачимо, що хтось носить маску, ми більше не думаємо, що в цієї людини хвороба і від неї потрібно триматися далі. Це стосується еволюційної психології і того, чому ми обираємо партнерів. Ознаки захворювання можуть багато важити у виборі партнера. Тепер ми можемо спостерігати зміни в нашій психології, що маски для обличчя більше не є сигналом зараження”, – каже науковець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лише у вакцинованих: учені назвали нетиповий Covid-симптом

Льюїс припускає, що маски спрямовують увагу на очі. І це теж робить людей привабливішими.

Для запобігання поширенню коронавірусу діти з 12 років, як і дорослі, мають носити захисні маски. Водночас для дітей від 6 до 12 років носіння масок не рекомендовано. Про це йдеться в оновлених рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я.