Британія подала судовий позов проти Meta на кілька мільярдів доларів: у чому причина

Компанії Meta Марка Цукерберга подали колективний позов на суму 3 млрд доларів. У документі стверджується, що компанія незаконно збирала персональні дані 44 млн. британських користувачів соцмережі в період з 2015 по 2019 рік.

У позові стверджується, що Meta порушила Закон про конкуренцію 1998 року, встановивши «несправедливу ціну» для британських користувачів Facebook при наданні їм доступу до сервісу, повідомляє The Guardian.

Судовий документ було складено юридичним експертом доктором Лізою Ловдал Гормсен. У ньому стверджується, що ціною за доступ до Facebook, який не стягує плату зі своїх користувачів, є передача особистих даних, які приносять більшу частину доходу компанії.

У всьому світі 98% доходів Meta отримує від рекламодавців, які можуть націлюватися на конкретні демографічні групи та споживачів, оскільки компанія створила профілі своїх користувачів на основі їх онлайн-активності.

«Meta експлуатує користувачів, забираючи їх особисті дані без належної компенсації їм за ці дані. Я не думаю, що користувачі повністю розуміють, коли вони погоджуються на умови, наскільки несправедлива ця угода», — сказала Гормсен.

Раніше корпорація Meta (Facebook) у рамках створення «метаміру» офіційно представила програму Horizon Worlds, яка створена на основі віртуальної реальності.

Портал Yahoo!Finance назвав Meta (Facebook) найгіршою компанією року на основі її ринкових показників та досягнень. Звання присвоєно на основі голосів користувачів. За Meta віддали голос 1541 респондента (8% голосів).

Команда американської компанії Microsoft, яка займається розробкою гарнітури HoloLens із доповненою реальністю, минулого року втратила близько 100 своїх співробітників.