Зеленський запропонував Байдену провести тристоронню зустріч з Путіним – Єрмак

Андрій Єрмак

Голова ОП зазначив, що американська сторона відреагувала на цю пропозицію з інтересом

Український президент Володимир Зеленський запропонував провести тристоронній саміт за участю американського та російського колег – Джо Байдена та Володимира Путіна. Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак під час спілкування з директором Євразійського центру Atlantic Council Джоном Гербстом. 

За словами Єрмака, розглядається також проведення таких перемовин у форматі відеоконференції. 

“Ми очікуємо на реакцію російської сторони, але наші американські партнери сприйняли нашу пропозицію з інтересом”, – заявив Єрмак.

Як повідомляв 5.UA, протягом останніх тижнів іноземні ЗМІ з посиланням на дані власних розвідок повідомляють про плани Москви розпочати повномасштабний наступ на Україну. А напередодні газета The Washington Post, а згодом і німецьке видання Bild заявили, що Росія розглядає варіант захоплення України у три етапи. 

Нагадаємо, 21 листопада очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що Росія готується напасти на Україну наприкінці січня – на початку лютого 2022 року.

Нагадаємо, нещодавно відбулися відеоперемовини президента США Джо Байдена із російським лідером Володимиром Путіним. Під час спілкування останнього попередили про “потужні економічні та інші заходи” з боку Сполучених Штатів та країн-союзників у разі збройної агресії проти України. Також Байден відмовився гарантувати Путіну невступ України до НАТО.

Президент Володимир Зеленський вперше прокоментував розмову між лідерами США та Росії. Відеоперемовини Джо Байдена та Володимира Путіна він назвав перемогою України.