У Міненерго анонсували перші торги «пільговим» газом для виробників: названо дату

У Міненергетики аноносували перші торги «пільговим» газом. Відомство вже почало прийом заявок від виробників соціально значущих продуктів.

Про це повідомляє прес-служба Міненерго у Facebook.

Виробники отримали можливість подати заявки на участь у торгах «пільговим» газом з обмеженою торговою націнкою, зробити це можна було до 16:00 п’ятниці, 14 січня.

Також Міненерго затвердило склад комітету з нагляду за біржовими торгами з продажу природного газу власного видобутку.

Після завершення прийому заявок комітет затвердить остаточний список компаній, допущених до торгів. Їх проведе Українська енергетична біржа 17 січня о 15:00. Список опублікують на сайті УЕБ.

Раніше в Мінагрополітики встановили перелік із 6803 виробника товарів, що мають суттєву соціальну значущість — пшеничного борошна, пастеризованого молока, житньо-пшеничного хліба, курячих яєць, птиці (курка) та соняшникової олії.

13 січня біржова ціна на газ у Європі піднялася вище за 1000 доларів за тисячу кубометрів. Вартість лютневого ф’ючерсу на TTF у Нідерландах зросла на понад 15%.

Вранці у п’ятницю, 14 січня, біржові ціни на природний газ на європейських ринках зросли на понад 10%.

Глава Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Біроль у середу заявив, що напруженість на європейському газовому ринку, ймовірно, пов’язана з поведінкою Росії, яка співпала з «посиленням геополітичної напруженості навколо України».