У МЗС Литви оцінили переспективи «гарантій безпеки» Росії

Міністр закордонних справ Габріелюс Ландсбергіс сказав, що поступки Росії лише посилять напругу у європейському регіоні. Такий підхід стимулюватиме агресію з боку Москви.

Про це повідомляє видання Delfi.

«Через агресивну політику Росії ситуація у Східній Європі залишається напруженою: РФ продовжує дислокацію збройних сил біля кордонів з Україною, а також військовий конфлікт у східній Україні, ігнорує міжнародне право, висуває нові вимоги до європейської спільноти через нібито існуючі для Росії загрози, хоча загроза безпеки в першу чергу походить від самої Росії», — зазначив Ландсбергіс.

Глава МЗС Литви додав, що важливо зміцнювати співпрацю ЄС та НАТО з метою забезпечення ефективної оборонної політики, посилення східного флангу НАТО та допомоги східним сусідам у створенні стійкості до зовнішніх загроз.

«Ми повинні нарешті вивчити уроки історії, що терпимість до агресивної політики лише посилює напругу і стимулює ще більшу агресію», — підкреслив він.

Говорячи про ситуацію з безпекою в Україні, міністр зазначив, що жодні рішення не повинні прийматися безпосередньо без України.

«Українці виграли битву за європейський напрямок ще в 2014 році — вони заплатили і все ще платять високу ціну за європейський вибір — тому ми не можемо перед ними закрити двері», — підкреслив Ландсбергіс.

ЄС повинен не тільки зміцнювати співпрацю і діалог з Україною в сферах безпеки і оборони, але і бути готовим вжити жорстких політичних та економічних заходів, якщо Росія вирішить перейти до військових дій, вважають у МЗС Литви.

Раніше в Брюсселі відбулося засідання ради Росія-НАТО. Сторони обговорили ситуацію біля українських кордонів, зокрема загрозу вторгнення РФ і «гарантії безпеки».

Перший раунд переговорів між США та Російською Федерацією щодо «гарантій безпеки» не можна вважати провалом, але «він може наступити», заявив посол США в РФ Джон Салліван.

Держсекретар США Ентоні Блінкен офіційно заявив, що якщо переговори з РФ щодо її агресивних дій проваляться, то Вашингтон та його партнери вдадуться до жорстких економічних заходів проти Москви.

Міністри оборони та глави МЗС країн-учасниць Європейського союзу цього тижня проведуть кілька зустрічей. Вони обговорять формування єдиної позиції ЄС з безпеки у Європі та діалогу з Росією.