Капіталізація Ford вперше в історії перевищила $100 млрд


Ринкова вартість Ford, одного із найстаріших автовиробників світу, у четвер 13 січня вперше в історії перевищила $100 млрд, в той час як акції автовиробника досягли нового 52-тижневого максимуму, пише CNBC.


Таким чином Ford випередив капіталізацію General Motors і став п’ятим за цим показником у галузі у світі – після Tesla, Toyota, Volkswagen і BYD.


З початку січня котирування Ford зросли вже на 20%. Інвесторам подобаються електричні плани компанії, а особливо готовність до виробництва електропікапа F-150, який за всіма прогнозами має стати справжнім хітом.


Трансформацію ставлять у заслугу новому керівнику Джиму Ферлі. У грудні Ферлі заявив, що компанія подвоїть виробництво електрокросоверів Mustang Mach-E в 2022 році до 80 000  одиниць, а в січні – що ціль виробництва F-150 збільшена з 80 000  до 150 000  на рік.


Втім, Morgan Stanley застерігає, що ризики в секторі зростають швидше за можливості. Приклад – Rivian, у якому Ford володіє 12%. Його капіталізація після блискучого IPO опустилася вже майже на $70 млрд.