Верховний суд США скасував указ Байдена про обов’язкову вакцинацію персоналу великих компаній


Верховний суд в США заблокував дію мандата, виданого раніше президентом Джо Байденом на обов’язкову вакцинацію або тестування працівників великих підприємств. При цьому він дозволив адміністрації вимагати обов’язкової вакцинації всіх працівників медичних установ, пише Голос Америки.


У листопаді федеральне Управління з техніки безпеки та гігієни праці (OSHA) видало розпорядження, що стосується підприємств, у яких працює не менше 100 працівників, і передбачає або вакцинацію, або щотижневе тестування цих категорій людей на COVID-19. Розпорядження торкнулося більш ніж 80 млн працівників великих американських компаній.


Група позивачів на чолі зі штатом Огайо та Національною федерацією незалежного бізнесу звернулися до Верховного суду з проханням заблокувати розпорядження OSHA.


Американські компанії мали почати надавати владі відомості про дотримання вимог щодо вакцинації та тестування, починаючи з понеділка, 10 січня.


Мандат OSHA, що залишився в силі, вимагає вакцинації приблизно 10,3 млн працівників приблизно 76 000  медичних закладів, включаючи лікарні та будинки для людей похилого віку, які отримують кошти з фондів програм державного медичного страхування Medicare і Medicaid, що фінансують послуги у сфері охорони здоров’я для літніх американців, інвалідів та людей з низьким доходом.


У судовому рішенні йдеться, що мандат, виданий OSHA щодо всіх компаній зі штатом понад 100 осіб, став, по суті, «серйозним посяганням на життя та здоров’я величезної кількості співробітників».


«Дозвіл, виданий OSHA на регулювання ризиків, пов’язаних із повсякденним життям – просто тому, що більшість американців мають роботу і стикаються з тими ж ризиками в робочий час – значно розширило регулюючі повноваження OSHA без чіткого дозволу на те з боку Конгресу», – заявили судді. .


На знак незгоди з рішенням, винесеним Верховним судом, суддя Стівен Брейєр від імені всіх ліберальних суддів зробив заяву, сказавши, що сьогоднішній вердикт «підриває здатність федерального уряду протистояти безпрецедентній загрозі, яку COVID-19 становить для працівників, які живуть у нашій країні».


Прес-секретар Білого дому Джен Псакі прокоментувала рішення суддів, заявивши, що адміністрація Байдена продовжить закликати власників великого бізнесу до виконання вимог щодо вакцинації проти COVID-19.


Як повідомлялося, у Канаді хочуть запровадити штрафи за відмову від вакцинації – $80 щомісяця.