Україна та НАТО підпишуть угоду про посилення співпраці у кіберсфері

Північноатлантичний альянс (НАТО) та Україна найближчими днями підпишуть угоду про посилення кіберспівпраці. Це дасть Києву доступ до західної платформи обміну інформацією про шкідливі програми.

Про це повідомив генсек НАТО Єнс Столтенберг, пише прес-служба НАТО.

«Я рішуче засуджую кібератаки на уряд України. НАТО вже багато років тісно співпрацює з Україною, допомагаючи посилити її кіберзахист. Кіберексперти НАТО в Брюсселі обмінюються інформацією зі своїми українськими колегами про поточну шкідливу кібердіяльність», — зазначив він.

Столтенберг зазначив, що НАТО посилить співпрацю з Україною в цій сфері.

«Найближчими днями НАТО та Україна підпишуть угоду про посилення кіберспівпраці, включаючи доступ України до платформи обміну інформацією про шкідливі програми. Рішучу політичну та практичну підтримку НАТО України буде продовжено», — підкреслив генсек.

Хакерська атака на сайти українських органів влади в ніч проти 14 січня виявилася найпотужнішою в країні за останні 4 роки.

Результати дослідження Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки показують, що атаку на урядові сайти було здійснено Російською Федерацією.

Верховний представник Європейського союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що комітет ЄС з питань політики та безпеки, а також кіберпідрозділи зустрінуться, щоб обговорити, як відреагувати та допомогти Києву після кібератак на урядові сайти.