НБУ заявив про кібератаку на свій сайт

Нацбанк України повідомив, що хакери намагались атакувати і його сайт у ніч на 14 січня, однак кібератаку вдалось відбити.  НБУ закликав банки та інших учасників фінансового сектору посилити заходи безпеки для протидії можливим кіберзагрозам.

«Протягом останніх днів на інформаційні мережі Національного банку робилися спроби зовнішніх хакерських атак невідомими особами з різних країн світу. Зокрема, в ніч з 13 на 14 січня 2022 року під час глобальної атаки на урядові вебресурси зафіксовані спроби атакувати і офіційний сайт Національного банку, які вдалося нейтралізувати»

— Національний банк України

У НБУ підкреслили, що усі інформаційні системи регулятора працювали і продовжують працювати в штатному режимі.

Нагадаємо, у ніч з 13 на 14 січня хакери здійснили глобальну атаку на сайти Кабінету міністрів України та окремих міністерств. Також тимчасово був недоступний сайт «Дії».

У СБУ заявили, що витоку персональних даних у результаті кібератаки не відбулось. ЄС пообіцяв Україні допомогу через кібератаку.

Хакерська атака на сайти українських органів влади у ніч на 14 січня виявилась найпотужнішою в країні за останні 4 роки,  заявили у Держспецзв’язку.

Результати дослідження Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки показують, що атаку на урядові сайти було здійснено Російською Федерацією.