Військовий зі Львівщини сім років не виходить на зв’язок

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала керівництво Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні терміново встановити місце перебування незаконно утримуваного бойовиками військовослужбовця Романа Онищука.

Про це Денісова написала в Telegram.

“Роман Онищук сьомий рік перебуває в полоні в ОРЛО без жодного зв’язку з рідними й адвокатами. Звертаюся до керівництва МКЧХ в Україні терміново встановити місце перебування Романа Онищука, сприяти його негайному звільненню”, – закликала Денісова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відбили нирки й підключали струм: окупанти п’ятий рік катують двох братів

14 червня 2015 року під час бойового завдання воїна захопили в полон. Відтоді до січня 2018-го військового вважали зниклим безвісти.

“Лише під час обміну в грудні 2017 року від раніше звільнених громадян України стало відомо, що Роман живий і перебуває в СІЗО Луганська. Відтоді жодних повідомлень чи телефонних дзвінків родичі не мали. Родина досі не знає про точне місце перебування Романа та стан його здоров’я”, – зазначила омбудсмен.

Перебування Онищука в окупованому Росією Луганську згодом підтвердила й міжнародна гуманітарна місія.

Роман Онищук родом з Львівщини. До мобілізації працював на залізниці. Після отримання повістки з військкомату про часткову мобілізацію, долучився до сил АТО. У складі 24-ї окремої механізованої бригади захищав від російського агресора Луганщину.