Нардепи від “Європейської Солідарності” внесли до ВР законопроєкт про підвищення грошового забезпечення для військових

Українські військові

Розмір мінімального окладу пропонують прив’язати до мінімального прожиткового рівня

“Європейська Солідарність” підготувала законопроєкт про підвищення грошового забезпечення військових, розповів народний депутат, Герой України, генерал-лейтенант Михайло Забродський на брифінгу.

За його словами, нардепи пропонують внести зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхнвх сімей” і прив’язати грошове забезпечення військовим до прожиткового мінімуму. 

“Окремим питанням залишається компенсація за піднайом житла, яку вже не перший рік отримує особовий склад ЗСУ. Та мізерна сума, яку пропонує держава в якості цієї компенсації, крім того, що виглядає жалюгідно, а ще й суто в матеріальному плані не дозволяє винайняти житло не тільки в обласному центрі, а навіть у селищі або районному центрі”, – зазначив він.

Питання з підвищенням розміру цієї компенсації влада не може вирішити вже другий рік, хоча “Європейська Солідарність” весь цей час вимагає виправити ситуацію, уточнив нардеп.

“Ми пропонуємо прив’язати розмір мінімального окладу, який є основною розрахунковою одиницею для обчислення рівня грошового забезпечення військовослужбовців, до мінімального прожиткового рівня. Ми пропонуємо прив’язати розмір компенсації за піднайом житла до розміру мінімального прожиткового рівня … По-перше, мова буде йти про зовсім інші суми. По-друге, питання зростання грошового забезпечення або компенсації за піднайом житла буде прямо пов’язане з прийняттям чергового закону про черговий державний бюджет на наступний календарний рік. І буде раз і на завжди, щонайменше на тривалий час, закріплено у нашому законодавстві. І жодним чином не буде залежати від волі певних посадовців або керівництва держави”, – пояснив він.

За його словами, гроші на реалізацію цього проекту є.

“Можна згадати про 2,5 мільярди, які пропонує Міжнародний валютний фонд, можна згадати про будівництво доріг. І врешті-решт відповісти на питання, що є більш важливим”, – додав Забродський.

Нагадаємо, для військовослужбовців Збройних сил збільшать мінімальну зарплату. Вона дорівнюватиме двом мінімалкам, встановленим на початку року. Кабінет Міністрів має забезпечити цю зарплату із 2023 року. Підвищення мінімалки не стосується військовослужбовців строкової військової служби.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.