Масштабна хакерська атака: більшість сайтів відновили

Більшість сайтів, які атакували хакери, вже відновлені.

Програма “Дія” працює в штатному режимі, повідомили на сайті Служби захисту інформації України.

“У ніч проти 14 січня здійснено хакерську атаку на низку урядових сайтів, зокрема МЗС, МОН та інші. На головній сторінці цих сайтів було розміщене повідомлення провокаційного характеру. Контенту сайтів при цьому змінено не було. Витоку персональних даних не відбулося”, – сказано в повідомленні.

Щоб зупинити поширення атаки на інші ресурси та локалізувати технічні проблеми, роботу низки інших урядових сайтів тимчасово припинили.

“Більшу частину постраждалих державних ресурсів уже відновлено, інші будуть доступні найближчим часом. Мобільний застосунок “Дія” працює в штатному режимі”, – додали у відомстві.

Держспецзв’язку спільно зі Службою безпеки України та кіберполіцією збирає цифрові докази та розслідує інцидент.

Сайт Міністерства освіти й науки України у ніч проти 14 січня атакували першим. На порталі розмістили погрозливі повідомлення українською, російською та польською мовами.

На вході на сторінку на чорному тлі з’явилися перекреслені знаки з гербом, прапором і мапою України, а також картинка свині. Крім того, злочинці оприлюднили текст із твердженням, що всі особисті дані українців нібито завантажені до загальної мережі.

Пізніше стало відомо, що хакери атакували ще низку урядових сайтів і “Дію”.