Хакери з Північної Кореї у 2021 році викрали $400 млн криптовалюти

Хакери з Північної Кореї у 2021 році здійснили щонайменше сім кібератак, під час яких вкрали 400 мільйонів доларів криптовалюти. Найбільше викрадали Ethereum.

Про це йдеться у звіті компанії з аналізу блокчейну та пише BBC.

Атаки здебільшого були спрямовані на інвестиційні компанії та централізовані біржі. Хакери використовували фішингові приманки, шкідливе програмне забезпечення та інші технології.

Вони викачували кошти з гаманців, підключених до інтернету, на рахунки, які контролює КНДР. Після того, як Північна Корея отримувала цифрові активи на рахунки, починався процес відмивання коштів, щоб приховати їх крадіжку. За даними аналітиків, влада досі не відмила криптовалюти на 170 мільйонів доларів, яку вкрала у 2017-2021 роки.

Найчастіше хакери викрадали криптовалюту Ethereum (58%). До речі, торік співзасновник Ethereum Вірджил Ґріфіт визнав, що співпрацював із Північною Кореєю в обхід санкцій США. Він допомагав Пхеньяну з розробками в галузі криптовалют.

20% усієї викраденої криптовалюти торік становили Bitcoin, а 22% — Altcoin.

За даними аналітиків, більшість кібератак, схоже, здійснила група Lazarus Group, на яку наклали санкції Сполучені Штати. Вважається, що це угруповання контролює головне розвідувальне бюро Північної Кореї. Влада КНДР заперечує, що причетна до кібератак.

Група ООН, що контролює санкції проти Північної Кореї, звинувачує, що країна використовує викрадену криптовалюту для підтримки своїх ядерних програм, попри міжнародні обмеження.

Нагадаємо, у Північній Кореї заявили, що провели перший випробувальний запуск нової гіперзвукової ракети “Хвасон-8”.