“До мене застосовували тортури” – Саакашвілі на суді зробив заяву

Експрезидент Грузії та чинний голова Виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеіл Саакашвілі вдруге після затримання особисто виступив у суді.

Трансляцію судового засідання 13 січня вели у Facebook політика.

Під час нього Саакашвілі заявив, що до нього застосовували тортури.

“Я хочу звернутися до наших українських друзів. Очікую, що ви звертатиметеся до Генеральної прокуратури України й там розглянуть той факт, що до мене застосовували тортури й було нелюдське ставлення. І це є екстериторіальна юрисдикція України, бо стосується громадянина України. Я очікую, що ви на це реагуватимете”, – сказав Саакашвілі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Найулюбленіша дівчинка” – Саакашвілі приголомшив новиною про позашлюбну доньку

На підготовчому засіданні суду Міхеіл Саакашвілі не зміг бути особисто, оскільки проходив реабілітацію після 50-денного голодування.

Процес відбуваєтсья в Тбіліському міському суді. Засідання11 жовтня 2021-го провели без Саакашвілі. Тоді його не доправили до суду через заходи безпеки й стан здоров’я.

На попередньому засіданні Саакашвілі звертався до міжнародних партнерів Грузії. Заявив, що його катували, били, принижували й “нелюдськи поводилися”.

Саакашвілі затримали в Грузії 1 жовтня, куди він повернувся напередодні виборів після восьми років еміграції. Саакашвілі заявив, що вважає себе політичним в’язнем і в день затримання оголосив голодування.