Нове шкільне харчування: що батькам подобається, а що ні

В Україні почали обговорювати нове харчування у школах.

В оновлене меню додали 160 різноманітних страв. Там тепер є пастуший пиріг, синабон з корицею, бефстроганов, лобіо, фріттата, курячі нагетси. Є й традиційні українські страви. Їжу намагалися зробити здоровішою, передає “24 канал”.

Меню розробив український кулінар Євген Клопотенко.

Частина батьків хвалить нововведення.

“Я лікар-ендокринолог i дедалі частіше стикаюся з дитячим ожирінням. Тому дякую за вашу роботу”, – прокоментувала в соцмережах Наталія Мар’янова.

“Діти не запрограмовані їсти солодощі, їх привчили. Теперішнє завдання – навчити їх харчуватися з користю для здоров’я”, – сказала журналістка Марина Макущенко.

Позитивом вважають відсутність сосисок і ковбаси і наявність фруктів.

Інші кажуть, що діти відмовляються їсти шкільні страви. Вважають їх несмачними.

“Діти їдять вибірково. Чай або компот. І хліб. Два шматочки хліба замість повноцінного обіду. Дивне повноцінне харчування. Інші діти просто не їдять, їжу викидають”, – каже експертка з безпеки дітей Олена Лізвінська.

Вона скаржиться, що цукор і сіль взагалі не додають.

У соцмережах пишуть, що не у всіх школах дотримуються нових правил. Не завжди достатньо кухарів та устаткування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Із вересня дітей у школах годуватимуть по-новому. Кухарі критикують меню

Клопотенко каже, що розуміє проблеми реформи харчування.

“Рецепти затвердили Держпродспоживслужба та МОЗ. Їх також рекомендували на національному рівні. Так школи отримали вибір: самим створювати меню до норм або складати його на основі розроблених нами рецептів”, – прокоментував він

Клопотенко каже, що сіль і цукор додавати можна. Але менше, ніж звикли люди.

“Провести реформу шкільного харчування у 15 тисячах шкіл одночасно – важко. Завжди будуть ті, хто щось не зрозумів, не дочитав, не розібрався. Це все процес”, – підсумував він.

Майже рік в Україні триває реформа харчування в школах. Нею опікується перша леді Олена Зеленська разом із фахівцями Міністерств освіти, охорони здоров’я та Держпродспоживслужби. 2020-го ініціатори реформи проаналізували проблеми шкільного харчування. З початку 2021 року запрацював новий санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, а в травні експерти презентували нове шкільне меню.