Сенат США не підтримав законопроєкт щодо санкцій проти «Північного потоку-2»


Що сталося. У Сенаті США не вистачило голосів для підтримки законопроєкту, який мав примусити президента США Джо Байдена накласти санкції на російський газопровід «Північний потік-2».


Джерело. Про це повідомляє Reuters. 


Деталі. Згідно з повідомленням, «за» законопроєкт республіканця Теда Круза проголосували 53 сенатори й 41 – проти. Натомість для прийняття документу необхідно було зібрати щонайменше 60 голосів «за»


Цей законопроєкт передбачав запровадження санкцій проти газопроводу протягом 15 днів після його прийняття, незалежно від того, чи здійснить Росія нове вторгнення в Україну, і мав дозволити Конгресу США проголосувати за відновлення санкцій, якщо президент відмовиться від них. 


Зазначається, що демократи досі підтримували санкції проти «Північного потоку-2», але виступили проти проєкту Теда Круза через загальну сукупність обставин.


Бекграунд. Водночас сенатори-демократи США включили до альтернативного санкційного законопроєкту можливість ввести санкції особисто проти президента РФ Владіміра Путіна у разі вторгнення Росії в Україну. Він включає широкі санкції щодо вищих російських військових та урядовців, обмеження на роботу ключових банківських установ та платіжної системи SWIFT.