Вимагання хабарів в українських ветеранів: учаснику схеми оголосили підозру

Главі міжрайонної медико-соціальної експертної комісії повідомили про підозру в організації злочинної групи для вимагання хабарів з ветеранів АТО/ООС в обмін на присвоєння групи інвалідності.

Про це повідомила Київська міська прокуратура. За даними правоохоронців, до складу групи, крім голови МСЕК, входили екс-працівник медслужби військової частини, раніше звільнений за хабарництво, та його водій, інформує УП.

«Учасники схеми розповідали ветеранам, що отримати документи для присвоєння інвалідності можливо лише за хабар, а інакше – не вийде. Після затримання фігурантів історія про цей ганебний злочин отримала продовження у вигляді нової підозри. Розслідуючи роль кожного з них, прокурори разом здобули докази вчинення учасниками цієї схеми протиправних дій у складі організованої групи. Тобто підозрювані заздалегідь, ще до початку злочину, домовилися між собою про його вчинення спільно. Це обтяжуюча обставина, яка їм була додатково інкримінована у новій підозрі перед завершенням слідства»

— Надія Максимець
речниця Київської прокуратури

Слідство з’ясувало,  що члени угруповання отримали від ветеранів АТО сумарно 21 тисячу доларів.

Нагадаємо, улітку на Київщині викрили злочинне угруповання, яке організувало схему вимагання грошей у поранених бійців АТО/ООС за призначення інвалідності та визначення зв’язку поранення або каліцтва з бойовими діями. За даними ЗМІ, схему організував  голова Броварської МСЕК.

Також Служба безпеки викрила медика Львівського обласного госпіталю ветеранів, яка систематично вимагала хабарі з учасників АТО/ООС за оформлення їм інвалідності.

Раніше у Дніпропетровській області правоохоронці затримали командира роти однієї із військових частин під час отримання хабаря від підлеглого. За гроші він обіцяв надати чоловіку статус учасника бойових дій (УБД).