Представник США в ОБСЄ Карпентер про вимоги Росії: “Базові принципи міжнародної системи не підлягають новим переговорам”

1

США готові до розмови з Російська Федерація. Американська сторона готова говорити про вирішення конфліктів, зниження ризиків агресії і підвищення довіри, але не базових принципів міжнародної системи безпеки, повідомляє представництво США при Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), передає Цензор.НЕТ з посиланням на УНІАН.

"Наш підхід – дуже серйозний. Ми сказали, що відкриті до діалогу високого рівня. І продемонстрували це шляхом участі у двосторонніх переговорах зі стратегічної стабільності, в Раді Росія-НАТО, і зараз ми залучені в процес тут, в ОБСЄ", – заявив постійний представник США при ОБСЄ Майкл Карпентер у відповідь на заяву заступника голови російського МЗС Сергія Рябкова, що нібито США не готові до серйозних переговорів.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": США в ОБСЄ про вимоги Росії: Не можна винагороджувати агресію, погрози та шантаж

При цьому американський дипломат вказав, що Вашингтон "не збирається вести нові переговори за ключовими принципами" або відмовлятися від основних елементів Гельсінського Заключного акту, Статуту ООН і Паризької Хартії.

"Це – основи і базові принципи міжнародної системи, і вони не підлягають новим переговорам", – підкреслив Карпентер.

Водночас він зазначив, що Вашингтон "буде радий обговорити" з Москвою врегулювання конфліктів, зниження ризиків агресії військової прозорості.

"Якщо вони зацікавлені в тих перерахованих темах, тоді й самі зрозуміють, що ми готові до діалогу", – підсумував американський дипломат.