США готові до розмови з РФ й назвали питання до обговорення

США готові до розмови з Російською Федерацією про вирішення конфліктів, зниження ризиків агресії і підвищення довіри.

Але не базових принципів міжнародної системи безпеки. Про це повідомляє пресслужба представництва США при організації з безпеки і співробітництва в Європі.

“Наш підхід – дуже серйозний. Ми сказали, що відкриті до діалогу високого рівня. І продемонстрували це шляхом участі у двосторонніх переговорах зі стратегічної стабільності, в Раді Росія-НАТО, і зараз ми залучені в процес тут, в ОБСЄ”, заявив постійний представник США при ОБСЄ Майкл Карпентер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАТО не буде відмовлятися від розширення – Сміт

При цьому американський дипломат вказав, що Вашингтон “не збирається вести нові переговори за ключовими принципами” або відмовлятися від основних елементів Гельсінського Заключного акту, Статуту ООН і Паризької Хартії.

“Це – основи і базові принципи міжнародної системи, і вони не підлягають новим переговорам. Якщо в РФ зацікавлені в тих перерахованих темах, тоді й самі зрозуміють, що ми готові до діалогу”, підкреслив Карпентер.

12 січня в Брюсселі відбулося засідання Ради НАТО – Росія. Тема зустрічі – вимоги Москви щодо так званих гарантій безпеки, а також нарощування військ Кремля поблизу України.

За підсумками зустрічі генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ нагадав Росії, що вона не має “права вето” на членство України в Альянсі.