СБУ розкрила деталі нічної кібератаки на сайти уряду і «Дію»

У ході кібератаки на українські урядові сайти та портал «Дія» у ніч на 14 січня витоку персональних даних не відбулось, повідомила Служба безпеки України у коментарі LIGA.net.

«У ніч з 13 на 14 січня було здійснено хакерську атаку на низку урядових сайтів, зокрема МЗС, МОН та інші. На головній сторінці цих сайтів було розміщено повідомлення провокаційного характеру. Водночас контент сайтів не було змінено, а витоку персональних даних, за наявною інформацією, – не відбулося. З метою недопущення поширення атаки на інші ресурси, а також щоб локалізувати технічну проблему, тимчасово призупинено роботу низки інших урядових сайтів»

— Служба безпеки України

В СБУ зазначили, що спецслужби і Держспецзв’язку розслідують інцидент та «збирають цифрові докази». Більшу частину атакованих хакерами ресурсів відновили, а решту відновлять найближчим часом.

Нагадаємо, у ніч з 13 на 14 січня хакери здійснили глобальну атаку на сайти Кабінету міністрів України та окремих міністерств. Також тимчасово недоступний сайт «Дії».

Наприкінці грудня повідомлялось, що енергетична та банківська система України можуть стати новими об’єктами кібератак з боку Росії. У зв’язку із кіберзагрозою, США та Британія направили до Києва своїх експертів, які допоможуть підготуватись до нейтралізації російських кібернападів.

На Росію припадає більшість кібератак, що спонсоруються державою, метою хакерів ставали переважно урядові установи США та аналітичні центри, повідомляється у звіті компанії Microsoft.