У Канаді суд вперше заборонив батьку-антивакцинатору бачитися з дитиною

У Канаді в провінції Квебек суд тимчасово заборонив не вакцинованому проти коронавірусу батьку бачитися зі своєю 12-річною дитиною.

Про це пише BBC.

Рішення ухвалили після того, як батько просив збільшити тривалість їхніх зустрічей на період канікул. Заборона діятиме до лютого, втім, її скасують, якщо чоловік вирішить зробити щеплення.

Цей прецедент — перше позбавлення когось із батьків права доступу до дитини через відсутність вакцинації, як пише місцева газета Le Devoir з посиланням на експертів з сімейного права.

Мама дитини, яка була проти початкового прохання батька про продовження часу відвідування дитини, повідомила суд, що той не вакцинований. На підтвердження вона показала його пости у соцмережах з яких стало зрозуміло, що чоловік — антивакцинатор.

Оскільки жінка живе з двома своїми іншими дітьми, які надто малі для вакцинації і ризикують заразитися, то суддя заявив, що «контакт із батьком — не на користь дитині» у зв’язку з нещодавнім збільшенням кількості випадків захворювання на COVID-19 у Квебеку.

Квебек, в якому зареєстровано найбільшу кількість смертей від COVID-19 у Канаді, оголосив цього тижня, що введе податок для жителів, які не вакциновані проти коронавірусу.

Попри те, що майже 90% мешканців провінції щеплені, вони становлять майже третину всіх випадків госпіталізації.

Нагадаємо, Канада розширить програму підтримки для бізнесу, який постраждав від пандемії коронавірусу. Рішення прийнято через поширення штаму коронавірусу «Омікрон».