Ізраїль заявив про викриття іранської мережі жінок-шпигунок

Агентство внутрішньої безпеки Ізраїлю (ШАБАК) заарештувало п’ятьох громадян, яких запідозрили у шпигунстві на користь Ірану. Вони за гроші збирали секретну інформацію та намагалися подружитися з політиками.

Про це пише BBC.

Справа стосується чотирьох єврейських жінок іранського походження, які, за словами спецслужби, були завербовані куратором. Той стверджував, що єврей, який живе в Ірані.

Зазначається, що жінкам платили тисячі доларів за те, щоб вони фотографували секретні об’єкти, стежили за безпековими заходами та налагоджували зв’язки з політиками.

Адвокати жінок заявили, що ті не знали, що чоловік був іранським оперативником. Вони також наполягають на тому, що жінки не збиралися завдавати шкоди безпеці Ізраїлю.

Але у ШАБАК переконують, що їхній вчинок є «серйозним випадком», в якому існував план створення іранської шпигунської мережі всередині Ізраїлю, і що жінкам було пред’явлено «серйозні звинувачення».

Іранський куратор, який назвався Рамбодом Намдаром, нібито зв’язався з жінками через Facebook, а потім підтримував зв’язок протягом кількох років через WhatsApp.

«Попри те, що жінки підозрювали, що чоловік є співробітником іранської розвідки, деякі з них підтримували з ним контакт, погоджувалися виконувати різні доручення, які він їм давав, і отримували від нього гроші», — йдеться в повідомленні спецслужби.

Нагадаємо, Ізраїль завдав удару по ракетному цеху ХАМАС. Це була відповідь на запуск двох ракет з палестинського анклаву, що розірвалися в море біля узбережжя Тель-Авіва.