Під час хакерської атаки на урядові сайти витоку персональних даних не було, контент сайтів не змінено, – СБУ

1

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомили LB.ua у пресслужбі СБУ.

"З метою недопущення поширення атаки на інші ресурси, а також щоб локалізувати технічну проблему, тимчасово призупинено роботу низки інших урядових сайтів. Служба безпеки України та Держспецзв'язку спільно з відповідними органами державної влади займається розслідуванням інциденту та збирає цифрові докази", – зазначили в СБУ.

Роботу більшості атакованих державних ресурсів вже відновлено, інші будуть доступні найближчим часом.

Нагадаємо, на сайтах розмістили картинку українською, російською і польською мовами з текстом: "Українець! Всі ваші особисті дані були завантажені в глобальну мережу. Всі дані на компʼютері знищуються, відновити їх неможливо. Вся інформація про вас стала публічною бійтеся і чекайте гіршого. Це вам за ваше минуле, сьогодення і майбутнє. За Волинь, за ОУН УПА, за Галичину, за Полісся і за історичні землі".

Читайте на "Цензор.НЕТ": "Бійтеся і чекайте гіршого": вночі хакери атакували урядові сайти

Речник Кіберальянсу Шон Таунсенд звернув увагу, що російське агентство "РИА Новости" дуже оперативно написали про злам українських сайтів – серед ночі, через дві години після атаки.

"В EXIF картинки (з погрозами трьома мовами. – Ред.) координати вказують на парковку біля школи економіки у Варшаві, але я вважаю, що все це зроблено навмисне, щоб посварити Україну і Польщу", – зазначив він.