Верховний суд США скасував наказ Байдена про обов’язкову вакцинацію на робочому місці

Байдена, що вимагає від працівників великих компаній обов’язкової вакцинації або носіння масок і щотижневого тестування за свій рахунок. Судді у Вищому суді країни заявили, що мандат перевищує повноваження адміністрації Байдена.

Про це повідомляє BBC.

Окремо вони постановили, що більш обмежений мандат на вакцинацію може застосовуватися до персоналу фінансованих державою медичних установ.

Адміністрація президента заявила, що мандати допоможуть боротися з пандемією.

Президент Байден сказав, що розчарований рішенням “заблокувати розсудливі життєво важливі вимоги до співробітників великих підприємств, які були засновані як на науці, так і на законі”.

“Це не заважає мені використовувати свій голос як президента, щоб виступати за те, щоб роботодавці робили правильно для захисту здоров’я та економіки американців”, – сказав він.

Мандат адміністрації на вакцинацію на робочому місці вимагав би, щоб працівники отримували щеплення від COVID-19 або проходили щотижневе тестування, носили маски і робили все це за свій рахунок.

Адміністрація Байдена підрахувала, що введення вимоги про вакцинацію для великих роботодавців врятує 6 500 життів і запобіжить 250 000 госпіталізацій протягом шести місяців.

Нагадаємо, новий штам коронавірусу Омікрон став найпоширенішим на території США та майже витіснив Дельту.