Флагман українських ВМС дочекався ремонту

Міністерство оборони України наприкінці минулого року уклало державний контракт з «Укроборонпромом» на проведення комплексу ремонтно-модернізаційних робіт на флагмані Військово-морських сил ЗСУ – фрегаті «Гетьман Сагайдачний».

Як повідомили в «Укроборонпромі», роботи виконуватиме підприємство «Дослідно-проєктний центр кораблебудування». Згідно з контрактом, роботи відбудуться у кілька етапів: від загальної оцінки технічного стану корабля до безпосереднього його ремонту та модернізації.

«Роботи подібного обсягу та складності для кораблів такого класу не виконувало жодне підприємство за весь період незалежності України», – наголосив директор «Дослідно-проєктного центру кораблебудування» Вадим Борисов.

За його словами, саме тому зазначене підприємство скооперується з іншими: йдеться, зокрема, про державні «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроєкт» та «Миколаївський суднобудівний завод» (обидва входять до складу «Укроборонпрому»), а також суднобудівельно-судноремонтний завод «Нібулон».

Також ми писали, що наприкінці минулого року в Чорному морі пройшли випробування нових катерів ВМС України, переданих урядом США.