Чи буде велика війна між Росією та Україною – в InformNapalm спрогнозували розвиток подій (Відео)

Військовослужбовець ЗСУ

“Час: Online”

Вкрай необхідним нині для України є закон про колаборантів, він просто “горить”, каже Михайло Макарук

Чи буде велика війна з Росією, і якщо так, то якою саме – на це питання у студії програми “Час: Online” на “5 каналі” відповів речник волонтерської орагнізації InformNapalm.

Він зазначив, що у питаннях протистояння з РФ на світовій арені Україна не є суб’єктом перемовин. Через зовнішню політику чинного президента Зеленського наша держава не має довіри партнерів:

“Переговори тривають між Штатами і Росією. Україна не є суб’єктом цих переговорів – її ставлять уже постфактум. Тут привітання “найвеличнішому” і його дипломатичній політиці. Щоб довіряти партнеру, мають бути партнерські відносини. А коли американці говорять, мовляв, ось вам домашнє завдання: ви маєте обрати незалежного голову САП, ми за цим слідкуємо. А голова САП не вибраний і голосування зірване Офісом Президента України, панами Смирновим, Татаровим і Зеленським – і про це кажуть відверто, – то це багато про що говорить. Штати не мають активного бажання співпрацювати з українською владою, але розуміють, що з українським народом у них має бути діалог і вони мають його підтримувати. Це дилема”, – каже Макарук.

Повний випуск програми дивіться за посиланням.

Він зазначив, що російські військові бригади тимчасом залишаються на своїх місцях і більш укомплектовуються.

“Ми вже восьмий рік живемо в можливості російського вторгнення на інші території України. Можна говорити про російське вторгнення, воно відбулося в 2014 році. Зараз вони переганяють із Бурятії великі війські ешелони під егідою навчань у Воронезькій та Смоленській областях. У Смоленській області сформовано бригаду – там реконструювали аеродром. Він був у занепаді, а зараз туди можна переганяти техніку”, – зазначає експерт.

“Техніку перекидати можна, можна відпрацювання робити. Чи перекинуться ремонтні бази, льотний склад тощо – це вже говорить багато”, – додає він.

Михайло Макарук дав відповідь і на питання, чи буде активна війна між Україною і Росією.

“Чи буде велика війна? Буде. Треба до неї готуватися. Питання, якою вона буде: хардовою чи лайтовою. Я скажу, чому буде: ми ж Донбас не забрали”, – зазначив він.

“Перше: чи ми будемо до цього готові. Північна й Південна Кореї вже 60 років готуються одне до одного, Ізраїль постійно в такому живе трансі. В Україні це залежить від низки чинників і підготовки самої України. Тут справа не в головнокомандувачу, а у виконавцях – як вони працюють. І в народі, який може створювати опір чи ні. Українська армія здатна встояти навіть проти 100– чи 190–тисячного угруповання. Зайти вони можуть в Україну, але швидко прорватися…”, – сказав Макарук, зауваживши, що втримати Україну росіянам буде не до снаги.

“Інший момент: чи буде використовуватися авіація. Не тільки літаки, а й, наприклад, ракетне озброєння Чорноморського флоту і Каспійська флотилія, Азовська флотилія, “Іскандери”… Наприклад, ракети “Калібр”, розміщені в Севастополі, покривають абсолютно всю територію України. Так, якість у цих ракет лайнова. В 2014 році Росія стріляла “Калібрами” по Сирії з акваторії Каспійського моря. Половина ракет впала в Ірані, половина все–таки долетіла. Розумієте, вони візьмуть кількістю, а не якістю”, – розмірковує експерт.

Він додав, що з протиповіряною обороною в України проблеми:

“І тут питання: що робить теперішня влада, щоб закрити цю прогалину? Мантра, що нам дадуть купу “Патріотів”, – не буде. “Патріоти” нам ніхто не дасть. Це надзвичайно дороге озброєння. Швеція минулого року купила один комплекс за 2,5 млрд доларів. В нас є який вибір? Створення свого зенітно–ракетного комплексу”.

Він переконаний, що створити такий комплекс Україна здатна, але є питання щодо наявності фінансувалося і державного оборонного замовлення, якого наразі немає.

“А крім ракетного щита, треба й ракетний спис мати. Тому це все залежить від того, хто формує державне оборонне замовлення і хто його буде робити”, – каже він.

На питання про те, як може виглядати лайтовий варіант розвитку подій, Макарук відповів: “Вони (росіяни – ред.) почубляться і попруть на Донбасі вперед, отримають Мар’їнку зразка 2016 року, заберуть своїх 200–х і сидітимуть далі не висмикуватимуться”.

“Буде ще війна, нам ще Донбас забирати. Не вірю я в те, що купа цих орків, ґвалтівників, убивць, дегенератів просто так складуть зброю і здадуться. Ні!

Михайло Макарук зазначив, що “вливання” всіх цих елементів в українське суспільство створить для нього величезне навантаження. І це проблема не менша, ніж питання економічні або виборчі.

“Їх у Росію не пускають, вони там нікому не потрібні. То ви думаєте, в Україні вони будуть інтегровуватися? Тому Росія і кричить, що вона хоче Донбас інтегрувати на своїх умовах в Україну. А яка кількість ґвалтівників, убивць, які будуть, згідно російського сценарію, амністовані, випущені в територію України – ви розумієте, який це буде надрив для суспільства! По–друге, за вісім років там треба конкретна робота щодо фільтрації населення: хто брав участь у бойових діях, має сидіти, хто виконував адміністративні функції, має сидіти”.

Тому вкрай необхідним нині для України є закон про колаборантів, який, зазначив експерт, почав розроблятися ще 2017 року:

“Закон про колаборантів треба приймати. Він горить! Аби вистачило фахівців у нас його грамотно написати. Закон 2017 року пишеться. Ще минуле скликання парламенту, депутати “Народного фронту” писали, обговорювали працювали, наша команда (InformNapalm – ред.) долучилася до написання цього законопроєкту. Він пишеться і зараз. А прийде час – ніхто не буде питати політичної волі (щоб ухвалити – ред.). Змусять”.

Щодо того, що може спонукати Росію до активізації гарячої фази війни, Макарук відповів:

“Наказ Путіна і Кремля. Все. В Україні може нічого й не ставатися, це має статися в його голові. Путіну байдуже, скільки трупів поїде з України в Росію, він не буде міряти людськими втратами”.

Нагадаємо, розробник і виробник вітчизняного зенітно-ракетного комплексу, завод “Іскра” припиняє свою роботу через відмову Міноборони від усіх замовлень.

На цьому підприємстві вже під час війни було створено ЗРК “Фенікс”, який включили до топ-3 найкращих українських розробок за версією фахівців Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння.