Саакашвілі вперше з’явився на суді в Грузії та звернувся до українців

Міхеіл Саакашвілі

Затримання Саакашвілі у Грузії

Це вперше Саакашвілі особисто присутній у суді після голодування та лікування

Третій президент Грузії Міхеіл Саакашвілі вперше з’явився на суді та звернувся до українців. У справі про незаконний перетин державного кордону Грузії це вперше, як Саакашвілі особисто присутній у суді після голодування та лікування. Про це повідомляє “5 канал”.

Українців Саакашвілі попросив звернутися до Генпрокуратури, яка б захистила громадянина України.

“Я хочу звернутись до наших українських друзів. Я очікую, що ви будете звертатись до Генеральної прокуратури України, і вони почнуть розглядати той факт, що проти мене застосовувались тортури і нелюдське ставлення. І це є екстериторіальна юрисдикція України, бо це стосується громадянина України. Я дуже очікую, що ви на це будете реагувати”, – наголосив Саакашвілі.

Нагадаємо, у жовтні міністр юстиції Денис Малюська заявив, що Україна намагатиметься допомогти своєму громадянину Саакашвілі й перевезти його до української в’язниці. Однак влада Грузії відповіла, що Саакашвілі проведе у в’язниці щонайменше 6 років за побиття депутата Валерія Гелашвілі, й Україні його передавати не мають наміру.

Як повідомляв 5.UA, Міхеіл Саакашвілі таємно прибув з України до Грузії 1 жовтня. Хоча знав, що йому загрожує арешт, адже на батьківщині фігурує в кількох кримінальних справах. Своє затримання вважає незаконним, а обвинувачення – сфальсифікованими. У тюрмі назвав себе політичним в’язнем та через це оголосив голодування.

Грузинські ЗМІ 8 листопада оприлюднили відео, де політик збирає речі у своїй камері, потім його ведуть сходами, а далі – з території в’язниці піднімається вертоліт.

Згодом український омбудсман Людмила Денісова повідомила, що Саакашвілі завдали тілесних ушкоджень під час перевезення до тюремної лікарні.

Як повідомляв 5.UA, у ніч проти 20 листопада Міхеіла Саакашвілі доправили у військовий шпиталь в місті Горі після погіршення самопочуття. Після переведення він припинив голодування, яке оголосив 1 жовтня. Саакашвілі почав вихід із голодування, лікар рекомендує залучити до лікування психолога і психіатра. 29 листопада стало відомо, що у Саакашвілі діагностували посттравматичний стресовий розлад. 

Крім того, грузинська омбудсман Ніно Ломджарія заявила, що у третього президента Грузії почалися судоми на тлі енцефалопатії Верніке, що може призвести до смерті.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій