У Сенаті США не затвердили санкції проти «Північного потоку-2»

Сенат США не підтримав законопроект республіканця Теда Круза про санкції проти «Північного потоку-2». Для його затвердження не вдалося набрати необхідних 60 голосів.

Для затвердження законопроекту про санкції проти «Північного потоку-2», який до Сенату внесли республіканці Чак Шумер та Тед Круз, потрібні були 60 голосів законодавців. Проте набрати їх не вдалось. Підрахунок голосів склав 55 за та 43 проти документа, йдеться у трансляції засідання Сенату.

Напередодні голосування в Сенаті адміністрація Білого дому виступила проти законопроекту, який зобов’язував запровадити санкції проти відповідальних за роботу над «Північним потоком-2». Наголошувалося, що ухвалення цього документа підірве єдність європейських союзників.

Раніше у Росії допустили, що «Північний потік-2» може не пройти сертифікацію. Глава Держдепу США Ентоні Блінкен зазначив, що газопровід  може не запрацювати у разі агресії проти України.

Сертифікацію «Північного потоку-2» у Німеччині зупинили ще наприкінці листопада.

Нагадаємо, 10 вересня «Газпром» оголосив про завершення будівництва «Північного потоку-2». Добудова газопроводу «Північний потік-2» ще не означає, що він вже зможе запрацювати, на запуск може піти мінімум 6−8 місяців, зазначили в Операторі ГТС України.