ВООЗ схвалила два нових препарати для лікування коронавірусу

Всесвітня організація охорони здоров’я внесла до списку препаратів, рекомендованих для лікування COVID, два нових препарати. Застосування ліків призвело до поліпшення показників виживання та зниження потреби в апаратах штучної вентиляції легень (ШВЛ).

Як повідомляє журнал BMJ, важкий COVID тепер пропонують лікувати Баріцітінібом, який використовують у терапії ревматоїдного артриту, а для людей з ковідом середнього ступеня тяжкості, але з високим ризиком госпіталізації, організація рекомендує препарат моноклональних антитіл – Сотровимаб.

Йдеться, насамперед, про людей похилого віку та хворих з імунодефіцитом або хронічними захворюваннями, наприклад діабетом.

У ВООЗ також наголосили, що ефективність препарату проти нових варіантів, зокрема штаму «Омікрон», «досі незрозуміла».

Рекомендації були складені після того, як експерти ВООЗ проаналізували дані семи клінічних випробувань, що включали більше 4 000 осіб з COVID різного ступеня тяжкості. Фахівці ВООЗ переконалися, що користь лікування переважує ризики побічних ефектів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна отримає ліки, які мають пряму дію на COVID-19.

Препарати надала благодійна організація Direct Relief. Ліки рекомендовані для пацієнтів з легким і середнім ступенем тяжкості коронавірусної хвороби, особливо при наявності ризику переходу у важку форму.

До цього Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило оновлений протокол лікування коронавірусу, ухвалений 31 грудня 2020 року. Головною зміною в новому протоколі є те, що з протоколу лікування хворих з критичним перебігом захворювання COVID виключили препарат «Тоцілізумаб».

Раніше МОЗ планувало закупити у США препарат Ремдесивір. Його було створено для лікування лихоманки Ебола. Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко стверджував, що «Ремдесівір» показав здатність зменшувати тривалість перебування хворого на COVID-19 на стаціонарному лікуванні, а також кількість летальних випадків.

Однак гендиректор ВООЗ заявив, що єдиними ліками, які дійсно ефективні проти COVID-19 у важкій формі, є медичний засіб дексаметазон.