Український супутник вийшов на орбіту та передав перші дані

Національний центр управління та випробувань космічних засобів успішно провів перший сеанс зв’язку з супутником “Січ-2-30”, який сьогодні був виведений на космічну орбіту.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у Telegramm.

“Наразі з апаратом встановлено стійкий зв’язок, усі його бортові системи працюють у штатному режимі”, – йдеться у повідомленні.

Супутник уже передав перші дані. Про це повідомив у Facebook народний депутат від “Слуги народу” Дмитро Кисилевський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Не стримував радості” – Зеленський розповів, як дивився на запуск українського супутника

“Зараз я в Центрі космічного зв’язку в Дунаївцях (Хмельницька область). Український супутник “Січ-2-30″, розроблений КБ Південним у Дніпрі, передав з висоти 525 кілометрів першу інформацію. Стартовий сеанс зв’язку відбувся. Хвилювання, пов’язані із запуском ракети Falcon 9 та розгортанням супутника на орбіті, позаду”, – повідомив нардеп.

Тепер протягом двох місяців відбуватиметься стабілізація на орбіті, перевірка роботи сонячних батарей, випробування та налагодження всіх робочих систем, на дев’яту добу надійде перший пробний знімок, і після цього почне надходити інформація у повному обсязі

Дані, отримані завдяки супутнику, допомагатимуть у роботі українським аграріям, картографам, а також у сферах лісового та водного господарства, безпеки й оборони, моніторингу надзвичайних ситуацій і стихійних лих. Крім того, супутник буде інтегрований у програму Європейського Союзу зі спостереження за Землею Copernicus.

13 січня о 17:25 за київським часом з бази космічних сил США на мисі Канаверал стартував запуск українського супутника “Січ-2-30”. Він вийшов на орбіту вперше за 10 років. Ракету-носія Falcon 9 розробила компанія Space X Ілона Маска.

Супутник “Січ-2-30” завважки 180 кг виготовили в Дніпрі. Витрати на виробництво супутника сягнули 120-130 млн грн. Запуск за допомогою ракети SpaceX коштуватиме ще $1,99 млн.

Останній вітчизняний супутник – “Січ-2” – Україна відправила на орбіту в серпні 2011-го за допомогою ракети-носія “Дніпро-1”. Її виготовили із залученням російських компаній.

З початку війни на Донбасі співробітництво з Росією в аерокосмічній сфері припинили. Українська аерокосмічна промисловість залишилася без низки російських компонентів, важливих для виробництва супутників. Під контролем РФ у Євпаторії опинився і Центр управління і випробування космічних засобів разом з обладнанням, яке використовували для управління супутником “Січ-2”.