Українські інженери презентували мотоцикл майбутнього (відео)

Мотоцикл, що самобалансується, показали на міжнародній виставці технологій та електроніки CES у Лас-Вегасі 5-8 січня. Це розробка інженерів української IT-компанії Intellias.

Функціонал технології робить її повноцінним асистентом водія та дозволяє автономно керувати транспортним засобом на низькій швидкості, повідомляє сайт компанії.

Мотоцикл, що самобалансується, має вбудовані датчики, що реагують на рух транспортного засобу. Автоматизована система стежить за кутом відхилення від вертикальної осі та швидкості падіння та коригує положення мотоцикла, рухаючи кермо у потрібному для стабілізації напрямку.

Система спростить життя водіям-початківцям, яким складно утримувати рівновагу при повільному русі. Також стабільність під час руху на помірній швидкості особливо важлива у мегаполісах із повільним трафіком. Передова технологія, розроблена інженерами Intellias, дозволяє мотоциклу навіть рухатися поряд із водієм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна їздити на мотоциклі взимку?

Мотоцикл, що самобалансується, є одним з прикладів проривних рішень і багаторічного досвіду інженерів напряму автомотив в Intellias.

“Частка програмного забезпечення в автоіндустрії стрімко збільшується, – каже віце-президент автомобільного напрямку Intellias Олександр Одуха. – Виробники та постачальники вибирають насамперед надійні рішення та розробки. Знання наших інженерів Intellias ґрунтуються на багаторічному досвіді розробок для провідних автокорпорацій. Ми допомагаємо нашим клієнтам реалізовувати нові бізнес-моделі та рішення, які легко масштабувати та адаптувати до майбутніх змін індустрії”.

Intellias одна з найбільших українських ІТ-компаній, яка об’єднує 2400 спеціалістів. Розробницькі центри компанії розташовані у Львові, Києві, Одесі, Харкові, Івано-Франківську, Дніпрі та Кракові. Також Intellias представлений у Німеччині, Ізраїлі, США, Саудівській Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратах. Компанія займається розробкою комплексного програмного забезпечення та наданням професійних сервісів і спеціалізується на автомобільній галузі, навігаційних системах, фінансових та телекомунікаційних технологіях. Технологічними продуктами, які розробляють інженери Intellias, користуються понад 2 млрд. людей. Багато років поспіль Intellias є одним із найкращих ІТ роботодавців за версією DOU найбільшої ІТ спільноти в Україні. У 2020 та 2021 роках компанія отримала таке ж звання від Forbes Україна, EY та MC.Today. Крім того, Intellias двічі здобув звання “Велопрацедавця року”.

Серед новинок виставки технологій та електроніки CES у Лас-Вегасі була інновація від BMW перше у світі авто, яке може змінювати колір за допомогою програми.