Через ситуацію в Україні ЄС продовжив санкції проти Росії

Рада ЄС ще на пів року продовжила економічні санкції проти Росії.

Про це йдеться у заяві Ради.

Санкції продовжили до 31 липня 2022 року. “Рішення Ради прийнято на основі останньої оцінки стану виконання Мінських домовленостей”, – йдеться у заяві.

Оцінки стану виконання Мінських домовленостей відбулася на Європейській раді 16 грудня. Через те, що Росія не повністю виконала ці угоди, лідери ЄС одноголосно вирішили продовжити дію економічних санкцій проти країни.

Ці санкції були запроваджені 31 липня 2014 року у відповідь на дії Росії щодо дестабілізації ситуації в Україні. Продовження санкціq відбувається кожні пів року на підставі оцінки стану виконання Мінських домовленостей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доля “Північного потоку-2” залежить від дій РФ щодо України – Боррель

Вони обмежують доступ до первинних і вторинних ринків капіталу ЄС для деяких російських банків і компаній, а також забороняють форми фінансової допомоги та посередництва щодо російських фінансових установ. Санкції також забороняють прямий або непрямий імпорт, експорт або передачу всіх пов’язаних з обороною матеріалів і встановлюють заборону на товари подвійного призначення для військового використання або військових кінцевих споживачів у Росії. Санкції ще більше обмежують доступ Росії до технологій, які можуть бути використані в російському енергетичному секторі, наприклад, у видобутку та розвідці нафти.

Законопроєкт про санкції внесла група американських сенаторів на чолі з демократом Робертом Менендесом, який очолює комітет із міжнародних справ. У разі масштабного російського вторгнення в Україну сенатори пропонують заборонити президенту Росії Володимиру Путіну в’їзд у США й заморозити його гіпотетичні активи в Америці. Такі ж обмеження будуть до глави уряду, керівника МЗС і міністра оборони Росії, а також усіх, кого Вашингтон визнає причетними до військового вторгнення. Санкції також пропонують запровадити до родичів глави Кремля та близьких до нього бізнесменів. Речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що запровадження США прямих санкцій проти Путіна Москва сприйматиме як розрив відносин.