Країни Балтії прагнуть збільшити в себе військову присутність НАТО

Країни Балтії прагнуть розширити в себе військову присутність НАТО для стримування Росії.

Про це сказала прем’єрка Естонії Кая Каллас, передає Reuters.

“Ми обговорюємо із союзниками розширення їхньої присутності тут як стримувальний чинник. Якщо ви подивитеся на карту, то побачите, що країни Балтії – це півострів НАТО, і тому ми маємо тривогу”, – сказала вона.

Анонімний представник НАТО повідомив, що про додаткове розгортання військ у країнах Балтії міністри оборони країн НАТО можуть говорити під час запланованої зустрічі в середині лютого.

Після окупації Росією українського Криму 2014-го в Литві, Латвії, Естонії та Польщі розгорнули підрозділи НАТО. У кожній країні перебуває трохи більш як 1 тис. військовослужбовців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Захід поставив РФ на місце”: які головні висновки з перемовин у Женеві

Каллас назвала посилення можливим. Вона додала, що Захід має дати зрозуміти Кремлю, що в разі ескалації ситуації в Україні йому доведеться заплатити високу ціну.

“Ми не маємо потрапити в пастку, обговорюючи, що може зробити Захід. Тому що Захід не зробив нічого поганого. Захід не формував військові групи для нападу на Росію”, – сказала Каллас.

Росія вимагає від НАТО так званих гарантій безпеки. Кремль хоче, щоб Альянс не розширювався на схід, тобто щоб не надавав членства Україні. У Женеві 10 січня відбулися американсько-російські переговори на платформі “Стратегічного діалогу з безпеки”, де обговорювали це питання.

НАТО не піде на компроміси з РФ щодо членства України, заявив генсек Альянсу Єнс Столтенберґ 10 січня.