У МОЗ оцінили ризики померти від коронавірусу

Невакциновані українці мають удесятеро більші шанси померти від COVID-19, ніж повністю щеплені.

Про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив у Фейсбуці. Він наголосив, що сезонність більше не є основним фактором початку спалахів захворювання на COVID-19 у світі, що можна спостерігати по спалахах у різних країнах. Також міністр вказав, що у Швейцарії COVID-19 призводить до смерті невакцинованих майже у 22 рази частіше, ніж тих, хто пройшов повний курс вакцинації, у США – від п’яти до семи разів, залежно від вакцини, у Франції – у вісім разів, зі збільшенням ризику смертельного перебігу хвороби в осіб старшого віку.

Щодо даних в Україні, то ризик смертності серед невакцинованого населення більший, ніж у повністю вакцинованого в десять разів. За четвертий квартал 2021 року майже 95% осіб, що померли, були невакциновані.

Раніше повідомлялося, що 25% українців не хочуть вакцинуватися, бо думають, що мають медичні протипоказання до щеплення від коронавірусу. Насправді, таких менше 1% від дорослого населення України.

Напередодні в Україні перестали працювати центри вакцинації від коронавірусу.

Національна технічна група експертів із питань імунопрофілактики провела 5 січня засідання щодо бустерної вакцинації COVID для всіх бажаючих.