Саакашвілі розповів про катування у відеозверненні до українців

13 січня третій президент Грузії Міхеїл Саакашвілі у Тбілісі під час засідання суду звернувся до українців.

Відеозапис звернення опублікований у Facebook Саакашвілі. Політик заявив, що проти нього в Грузії застосовувалися тортури і закликав українців звертатися з цього приводу до правоохоронців.

«Я хочу звернутися до наших українських друзів. Я чекаю, що ви звертатиметеся до Генеральної прокуратури України, і вони почнуть розглядати той факт, що проти мене застосовувалися тортури та нелюдське ставлення. І це є екстериторіальна юрисдикція України, бо це стосується громадянина України. Я дуже чекаю, що ви на це реагуватимете», – сказав Саакашвілі.

У залі суду політик виступив із півторагодинною промовою, в якій закликав грузинський народ об’єднатися в опозиції до чинного уряду та розпочати навесні акції протесту.

Нагадаємо, Міхеїла Саакашвілі затримали 1 жовтня в Тбілісі після незаконного перетину грузинського кордону. Його доправили у колонію Руставі.

Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив, що екс-президент планував убивство опозиціонерів і заворушення в країні після місцевих виборів 2 жовтня.

У в’язниці в екс-президента Грузії суттєво погіршилося здоров’я і його помістили до лікарні.

27 грудня медперсонал ухвалив рішення виписати Саакашвілі з Горійського військового шпиталю і перевести його до ізолятора №12 у Руставі. Однак він не підкорився вимогам працівників пенітенціарної служби. Через стрес у нього виникли перепади тиску, тож рішення Спеціальної пенітенціарної служби про переведення, тимчасово відклали.

Міністерство закордонних справ України обурилося рішенням грузинської влади повернути Саакашвілі до в’язниці.