Порошенко переписав корпорацію Roshen на старшого сина, що уберегло майно від арешту – ЗМІ

Порошенко переписав корпорацію Roshen на старшого сина, що уберегло майно від арешту – ЗМІПорошенко переписав корпорацію Roshen на старшого сина, що уберегло майно від арешту – ЗМІ
Народний депутат Петро Порошенко

Фото: eurosolidarity.org


Що сталося. Експрезидент України Петро Порошенко переписав корпорацію Roshen та інший великий бізнес на старшого сина, що може дозволити уникнути арешту активів.


Джерело. Про це йдеться у розслідуванні «Слідство.інфо».


Деталі. Раніше суд арештував усе майно Петра Порошенка. Йдеться, зокрема, про кілька квартир, маєток у Козині, низку українських компаній. Як з’ясували журналісти, серед цих компаній немає кондитерської корпорації Roshen. У відкритих джерелах вичерпного переліку арештованих активів відсутній, та цю інформацію підтвердив прокурор Офісу Генпрокурора Юрій Бєлкин.


Згідно з розслідуванням, роками Порошенко зазначав свої права на кондитерський бізнес у декларації. Але, як з’ясували журналісти, ключовими бізнес-активами експрезидента зараз володіє його старший син Олексій. Ідеться про близько п’ять десятків компаній, значна частина яких прямо пов’язана з корпорацією Roshen. На Порошенка-молодшого також переписали й аграрний бізнес, який належав колишньому президентові.


За даними журналістів, особисто Петрові Порошенку нині належить близько десятка компаній, більшість з яких, за відкритими даними Податкової служби, складно назвати успішними. 


Коментарі. У пресслужбі Петра Порошенка повідомили, що Олексій Порошенко припинив політичну кар’єру у 2019 році, після чого за рішенням трастового керуючого йому надали усіх прав та повноважень кінцевого бенефіціарного власника «сліпого» трасту.


У пресслужбі додали, що це було пов’язано «виключно з припиненням політичної діяльності Олексія Порошенка та подальшим забезпеченням відділення політичної діяльності Петра Порошенка від бізнесу». 


Бекграунд.  20 грудня Державне бюро розслідувань повідомило Петру Порошенку про підозру в державній зраді та сприянні терористичним організаціям у рамках справи про злочинну схему постачань вугілля з тимчасово окупованих територій.


Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання про арешт майна п’ятого президента України  Петра Порошенка у справі про постачання вугілля з ОРДЛО.