Лондон попереду всієї Європи за обсягами інвестицій у нові стартапи


Обсяг венчурних інвестицій у технологічні стартапи з Лондона в 2021 році досягнув $25,5 млрд, і за цим показником столиця Великобританії випереджає всі європейські і світові міста, поступаючись лише американським містам Сан-Франциско, Нью-Йорку та Бостону, пише Bloombergз посиланням на дослідження рекламної компанії London & Partners та постачальника даних Dealroom.


Порівняно з 2020 роком фінансування лондонських технологічних компаній збільшилося більш ніж удвічі.


При цьому обсяг залучених інвестицій у стартапи по всій Британії становив за рік близько $40 млрд.


Понад 60% всього фінансування компаній у Лондоні у 2021 році надійшло у вигляді раундів на суму $100 млн і вище. Таких минулого року було 64, що набагато більше, ніж у 2019 році (18) та у 2020-му (19).


Агенство наголошує, що ознак уповільнення темпів немає. Так, напередодні, 12 січня платіжна компанія Checkout.com оголосила про залучення в новому раунді $1 млрд при оцінці $40 млрд.


У 2021 році в Лондоні також побільшало технологічних компаній вартістю $1 млрд і вище, їх кількість за рік зросла на 20, нових «єдинорогів» у столиці Великобританії вже 75.


«Не думаю, що щось може уповільнити Лондон, він продовжить залишатися найбільшим центром Європи», – зазначила партнер Passion Capital Ейлін Бербідж. Головними причинами цього вона назвала співпрацю між законодавцями та технологічним сектором у місті, а також накопичений у Лондоні кадровий резерв.


Нагадаємо, одна з найбагатших сімей Таїланду купить британську мережу люксових універмагів.


За матеріалами Forbes