“Безпекова ситуація в Україні і у світі – найгірша з 2014 року”: Порошенко розповів подробиці зустрічі у Брюсселі

Порошенко з дипломатами

Він також підтвердив, що 17 січня увечері відбудеться спеціальне засідання Комітету міжнародних справ з українського питання

П’ятий Президент, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко у Брюсселі розповів журналістам деякі деталі зустрічей з єврочиновниками та депутатами Європейського парламенту. Він також підтвердив, що 17 січня увечері відбудеться спеціальне засідання Комітету міжнародних справ з українського питання.

“Головна мета моєї поїздки і моїх зустрічей – це захист України в цих дуже непростих умовах. Перше – це оцінка поточної ситуації і “єдиний голос” майже всіх політичних фракцій Європейського парламенту – на зустрічах зі мною були присутні представники всіх впливових фракцій, які формують порядок денний, формують рішення Європарламенту”, – зазначив Порошенко.

Він наголосив, що європейські партнери не мають ілюзій: безпекова ситуація в Україні і у світі – найгірша з 2014 року і, можливо, одна з найскладніших за останні 30 років.

“Дії Росії вони оцінюють як повністю неадекватні. І в цих умовах Україна потребує унікального формату співпраці з НАТО, з Європейським Союзом, зі Сполученими Штатами Америки”, – говорить п’ятий Президент.

“І тому я надзвичайно вдячний євродепутатам за підтримку нашої минулої ініціативи – прийняття унікальної резолюції торік, де були фактично вперше презентовані в тому числі і наші позиції по виду і характеру тих санкцій, які мають бути застосовані зараз і які мать бути застосовані у випадку продовження Росією агресії”, – наголошує Порошенко.

“Також була підтримана – і я вдячний за це депутатам – наша пропозиція про надзвичайне засідання Комітету міжнародних справ Європейського парламенту з принциповим українським питанням. Воно відбудеться увечері в понеділок 17 числа. Ця пропозиція була підтримана всіма представниками. Незважаючи на те, що в понеділок у Європейського парламенту буде дуже напружений день, нам вдалося вставити це в порядок денний”, – повідомив Порошенко.

“Тут будуть працювати наші представники, наші депутати. І якщо розвиток подій набуде небажаного напрямку, терміново буде скликана і сесія Європарламенту, терміново будуть дебати по Україні, буде підготовлена нова, ще більш жорстка резолюція. Зміст цієї резолюції був детально обговорений під час більше як тригодинної зустрічі з євродепутатами”, – резюмує Петро Порошенко.

Нагадаємо, п’ятий президент, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який перебуває з робочою поїздкою в Брюсселі, ініціював проведення спеціального засідання Комітету закордонних справ Європарламенту.

Як повідомляв 5.UA, адвокат Ігор Головань після засідання Печерського райсуду Києва пояснив, чому рішення про арешт майна п’ятого президента Петра Порошенка є абсолютним беззаконням і політичним переслідуванням. Народний депутат Володимир Ар’єв назвав рішення дежавю часів Януковича і нагадав про довгий “послужний список” судді.

Як повідомляв 5.UA, так звана кримінальна “підозра” була сфабрикована за вказівкою з Офісу президента Володимира Зеленського проти лідера “Європейської Солідарності” Петра Порошенка та не має жодних правових підстав, а отже, є незаконною. На цьому наголосив адвокат п’ятого президента України Ілля Новіков під час брифінгу.