“Слуга народу” задекларував біткоїнів на майже 100 млн грн

Народний депутат від “Слуга народу” Олег Бондаренко задекларував у власності 80 біткоїнів.

Декларацію нардепа за 2020 рік перевірило Національне агентство з питань запобігання корупції, пише “Слово і діло”

Водночас нардеп не надав жодних документальних підтверджень набуття у власність криптовалюти, а також її наявність на кінець звітного періоду.

“Слуга” відмовився надати інформацію про публічну адресу криптовалюти. А значить у нього немає належних доказів підтвердження власності на біткоїни, повідомило НАЗК.

Станом на 15.30 за київським часом 13 січня на біржі Binance біткоїн торгувався по $43 784. Тобто зараз 80 біткоїнів коштують понад 97 млн грн.

У НАЗК їхню вартість оцінили у майже 63,94 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Забув” про 73 млн грн: п’ять нардепів, яких спіймали на брехні в деклараціях

Також нардеп помилився під час декларування цінних паперів підприєвств “ХЮЗ” і “Харківський завод електромонтажних виробів”. Вказав загальну ціну цінних паперів замість номінальної вартості однієї акції.

“Недостовірні відомості, зазначені у декларації, відрізняються від достовірних на 69 938 732 грн, що становить розмір понад чотири тисячі прожиткових мінімумів”, – повідомили в НАЗК і заявили про ознаки кримінального правопорушення.

Водночас нардеп заявив, що буде оскаржувати висновок Нацагентства. “Мною нiчого не приховувалось, не спотворювалось”, – сказав.

На позачергових виборах до Верховної Ради Олег Бондаренко ішов 60 у списку партії “Слуга народу”. Є головою Комітету з питань екологічної політики та природокористування. До депутатства був директором компанії “Інвестплюс”.

Торік у грудні Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо ознак незаконного збагачення нардепа від “СН” Андрія Клочка.

Матір нардепа протягом двох років стала власницею одразу двох квартир у Києві, будинку, земельних ділянок і Tesla Model X, з’ясували журналісти.

Клочко – голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.