Нацрада хоче покарати телеканали за новорічний ефір: кого взяли «на олівець»

В Національній раді з телебачення та радіомовлення (Нацраді) провели моніторинг контенту на українських телеканалах за 31 грудня та 1 січня. За результатами перевірки, регулятор планує покарати мовників за надмірну кількість російських і радянських фільмів.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на засідання Нацради.

«Суспільство пішло далеко вперед і випередило своє телебачення, яке вважає, що советчина досі в голові у глядачів», – сказала Ольга Герасим’юк.

«Ми розчаровані та серйозно обурені такою кількістю російськомовного наповнення українських телеканалів у період новорічних свят. І це позиція не лише Нацради та суспільства. Стільки невдоволення глядачів і скарг ми вже давно не отримували. І тут, певно, питання, навіщо все це було? І питання моральної сторони до керівників та редакцій телеканалів, бо в умовах російської агресії напевно настав час поважати свою аудиторію і не намагатися «згодовувати» їм радянські фільми та попсу і російськомовний контент», – сказав член Нацради Максим Онопрієнко.

У Нацраді додають, що найвищі рейтинги переглядів новорічної ночі мали телеканали «1+1» та «Україна», які транслювали медіапродукти власного виробництва. Водночас, найбільша частина радянського кіно була на телеканалах «СТБ» та «Інтер».

Нагадаємо, 16 вересня Нацрада призначила п’яту в 2021 році перевірку телеканалу «Інтер» через демонстрацію низки фільмів за участю осіб, що створюють загрозу національній безпеці України.

Наприкінці листопада Нацрада розглянула результати шести перевірок телеканалу «Інтер». За їхніми результатами, регулятор виявив низку порушень законодавства, але не зміг оштрафувати телеканал через правову колізію.

Раніше Нацрада призначила перевірку телеканалу «Наш». Він показав екс-прем’єр-міністра України Миколу Азарова, який розповсюджував пропаганду країни-агресора.