Євросоюз продовжив на 6 місяців економічні санкції проти Росії за невиконання мінських угод

1

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Рада ЄС сьогодні вирішила продовжити на шість місяців – до 31 липня 2022 року – термін дії обмежувальних заходів, націлених на низку секторів російської економіки", – йдеться у заяві, поширеній у Брюсселі.

Зазначається, що рішення ухвалено "після нещодавньої оцінки ситуації з імплементацією мінських домовленостей".

Економічні санкції ЄС проти Росії продовжуються на кожні півроку після політичних рішень самітів Євросоюзу на основі оцінки ходу виконання Мінських угод щодо врегулювання конфлікту в Україні за повідомленнями країн-учасниць "нормандського формату" – Німеччини та Франції.

Також читайте: У Сенаті США оприлюднили законопроєкт про санкції проти РФ у разі вторгнення в Україну

Нагадаємо, економічні санкції було запроваджено 31 липня 2014 року терміном на рік у відповідь на "дії Росії, що дестабілізують ситуацію в Україні". Потім ці заходи було посилено у вересні 2014 року. На засіданні 19 березня 2015 року Європейська рада ухвалила рішення зв'язати терміни дії економічних санкцій з повною реалізацією Мінських угод, яка, як було передбачено на той час, мала здійснитися до 31 грудня 2015 року. З урахуванням того, що ці плани не збулися, Рада ЄС продовжила економічні санкції до 31 липня 2016 року. З липня 2016 року ці обмежувальні заходи продовжували кожні шість місяців.

Економічні санкції включають: обмеження доступу на первинний і вторинний ринок капіталу ЄС для п'яти російських фінансових установ із мажоритарною часткою держави в статутному капіталі та їхніх дочірніх підрозділів, в яких ці організації мають мажоритарну частку та які засновані за межами ЄС, а також для трьох великих російських енергетичних компаній і трьох оборонних компаній; експортну та імпортну заборону на торгівлю зброєю; запровадження заборони на експорт до Росії товарів подвійного призначення для військових потреб або для російської армії; обмеження доступу Росії до окремих технологій і послуг, що мають стратегічне значення та можуть використовуватися для розробки та видобутку нафти.

Також читайте: Цього тижня ЄС напрацює єдину позицію щодо діалогу з Росією стосовно безпеки в Європі, – Боррель

Окрім економічних санкцій, стосовно Росії діють інші обмежувальні заходи ЄС як реакція на українську кризу: індивідуальні заходи та заходи у зв'язку з "незаконною анексією Криму та Севастополя".