Швеція повідомила про посилене патрулювання острова Готланд через зростання напруженості між НАТО і Росією

Швеція

Росія стягує війська до кордону з Україною

У 2019 році Швеція розгорнула на острові оновлену систему протиракетної оборони “земля-повітря”

Збройні сили Швеції заявили, що нарощують патрулювання на острові Готланд у Балтійському морі на тлі зростання напруженості між НАТО і Росією та нещодавнього розміщення російських десантних кораблів у Балтійському морі. Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що Москва налякала Захід, зібравши війська поблизу України, що викликало побоювання, що вона розглядає можливість вторгнення. Москва заперечує будь-які такі плани, заявляючи, що може розмістити сили на своїй території, як захоче.

Так, Готланд найбільший острів Швеції, є стратегічно важливим і розташований приблизно за 330 кілометрів від Калінінграда, штаб-квартири Балтійського флоту Росії. У 2019 році Швеція розгорнула на острові оновлену систему протиракетної оборони “земля-повітря”.

Нагадаємо, секретар НАТО Столтенберг наголосив, що Альянс ніколи не обіцяв не приймати нових членів зі сходу Європи.

Як повідомляв 5.UA, у п’ятницю, 17 грудня, на сайті МЗС Росії з’явився перелік вимог Кремля щодо Вашингтона й Альянсу, у яких мовилося, зокрема, про гарантії нерозміщення військових баз на територіях пострадянських країн, зокрема невступ до НАТО України. Крім того, Москва вимагає, щоби Альянс відмовився надавати своїм союзникам зі Східної Європи військове підкріплення.

Своєю чергою, речниця Білого дому Джен Псакі запевнила, що США ніяких рішень без Європи не прийматиме.

Володимир Путін вважає “червоною лінією” членство України в НАТО. У грудні, коментуючи дані про переміщення російських військ, глава Кремля заявив, що вимагатиме від Альянсу гарантій невступу України.

Байден на перемовинах з Путіним 7 грудня відмовився дотримуватися встановлених Кремлем “червоних ліній” щодо неможливого членства України у військовому Альянсі.