США назвали три умови, які РФ має виконати у рамках Мінських домовленостей

Російська Федерація, як країна-окупант, має виконати три умови безпеки для виконання Мінських домовленостей.

Про це заявив Постійний представник США при ОБСЄ, посол Майкл Карпентер під час віртуального брифінгу для журналістів на платформі ZOOM за підсумками засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє УНІАН.

Дипломат підтвердив, що Україна брала участь в сьогоднішньому засіданні Постійної ради ОБСЄ.


Майкл Карпентер
Постійний представник США при ОБСЄ

«Якщо говорити про конфлікт в Україні, українська сторона сказала, що зберігає відданість виконанню Мінських домовленостей 2014-2015 років як способу врегулювання конфлікту»

Посол додав, що Україна з цією метою вживає широких заходів, а США підтримують українські зусилля.

«Однак, я зазначив би, що Мінська домовленість 2015-го року (комплекс заходів щодо виконання Мінських домовленостей – ред.) говорить про низку положень, які потрібно виконати для того, щоб Україна забезпечила суверенітет та територіальну цілісність із повним контролем над її міжнародним кордоном. І перший елемент цієї домовленості вимагає стійкого режиму припинення вогню, відведення важкого озброєння з узгоджених зон та безперешкодного доступу для спостерігачів ОБСЄ на всій території східного Донбасу, що перебуває під контролем Росії. І ці три умови були виконані. Тому м’яч насправді перебуває на російській стороні»

— Майкл Карпентер,
Постійний представник США при ОБСЄ

Він зазначив, що щойно ці базові умови безпеки будуть виконані, тоді сторони можуть продовжити роботу над втіленням Мінської домовленості.

Нагадаємо, 17 грудня 2021 року МЗС РФ оприлюднило «проекти договорів» про розподіл сфер впливу в Європі, які Москва хоче підписати з НАТО та США. Зокрема, Росія пропонує НАТО відмовитися від прийняття України до НАТО, а також «від будь-якої військової діяльності на території України». Також РФ пропонує США не створювати військових баз на території країн колишнього СРСР і не приймати ці країни до НАТО.

У зв’язку з цим 10 січня у Женеві відбувся перший раунд переговорів Росії та США щодо обговорення «гарантій безпеки», 12 січня – засідання Ради НАТО-Росія, а сьогодні, 13 січня, – засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні.

Під час сьогоднішньої зустрічі ОБСЄ сторони обговорили нарощування російських військ біля кордону з Україною та способи ослаблення викликаної цими діями напруженості. У засіданні взяли участь всі 57 країн-членів Організації.

Додамо, що у грудні ЄС в ОБСЄ звинуватив Москву у зриві переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі.