Відео: компанія SpaceX запустила в космос український супутник «Січ-2–30»

Американська компанія SpaceX, яка належить підприємцю Ілону Маску, запустила в космос супутник України «Січ-2–30». Перший ступінь Falcon 9 вже приземлився на платформу.

Про це повідомляє прес-служба SpaceX.

Запуск ракети відбувся о 17:25 за київським часом із космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида. Перший ступінь ракети SpaceX Falcon 9 – приземлився на платформу о 17:35.

Супутник від’єднається від блоку на висоті 500 кілометрів через, майже, півтори години польоту — о 18:48 за київським часом. О 20:15 апарат пролітатиме над Україною, щоб встановити зв’язок із наземною інфраструктурою.

Президент України Володимир Зеленський вже привітав запуск супутника.

«Цьогорічний успішний запуск став першим за останні десять років виведенням у космос українського супутника. Тому з особливою гордістю хочу відзначити і подякувати українським конструкторам, інженерам, ІТ-фахівцям та випробувачам, які ще раз підтвердили свій високий рівень», — написав президент.

Раніше повідомлялося, що у четвер, 13 січня, має відбутися запуск українського супутника «Січ-2–30». Сателіт виведе в космос ракета американського мільярдера і винахідника Ілона Маска.

Вартість угоди зі SpaceX про запуск супутника «Січ 2-30 (2-1)» сягає $1,99 мільйона.

У жовтні український супутник «Січ-2-30» отримав від Міжнародного союзу електрозв’язку власну орбіту та частоту. Це є необхідним для експлуатації супутника після його запуску на орбіту Землі.