Хакер віддалено зламав 25 електромобілів Tesla у різних країнах


Фахівець з інформаційної безпеки 19-річний Девід Коломбо розповів, що йому вдалося отримати віддалений доступ до більш ніж 25 електромобілів Tesla у 13 країнах. Про це він написав на своїй сторінці у мережі Twitter, передає arstechnica.com.


Коломбо відзначив, що для отримання віддаленого доступу до електромобілів він не використав будь-яких вразливостей інфраструктури Tesla, а взяв у роботу недоліки додатків, якими користуються власники авто.


Внаслідок цього він зміг взяти під контроль 25 електромобілів із різних країн світу.


Хоча керувати авто віддалено він не може, але йому цілком під силу відкрити електромобіль, опустити вікна, запитати дані про точне місцезнаходження тощо.


«Я думаю, що це досить небезпечно, якщо хтось може дистанційно вмикати музику на повну гучність або відкривати вікна/двері, поки ви знаходитесь на шосе. Навіть безперервне миготіння фарами може мати потенційно небезпечний вплив на інших водіїв», – вважає Девід Коломбо.


Згідно з наявними даними, дослідник повідомив про проблему службі підтримки Tesla.


Наразі автовиробник проводить оцінку ситуації, що склалася. Незважаючи на те, що перехопити керування таким способом не можна, вразливість програмного забезпечення може використовуватися зловмисниками для угону електромобілів.


Нагадаємо, Tesla передбачила кілька режимів «агресивності» для свого режиму автопілота.